סיוע בעבודות אקדמיות סיוע בעבודות אקדמיות סיוע בעבודות אקדמיות

מהי עבודה אקדמית

עבודה אקדמית היא מטלה הניתנת במוסד להשכלה גבוהה – הן באוניברסיטאות והן במכללות. אופי העבודות האקדמיות משתנה בין תוכנית לימודים אחת לאחרת ובין קורס לקורס. כך גם משתנה האורך מעבודה לעבודה. האורך יכול להיות להתחיל ממספר עמודים בודדים ועד עשרות (למשל, בעבודה סמינריונית) ואף מאות עמודים (עבודת דוקטורט). העבודות הן חובת הסטודנט ובלעדיהן לא יהיה באפשרותו לקבל את התואר. בין אם מדובר בתואר ראשון, שני או דוקטורט, הסטודנט לא יכול להמנע מבצוען.

 משך זמן כתיבת העבודה

הזמן הדרוש לכתיבת העבודה תלוי בסוג העבודה ולא בהכרח באורכה. עבודה קצרה שדורשת עבודה מדעית מעמיקה יכולה לקחת הרבה יותר זמן מאשר עבודה ארוכה עם משימה פשוטה. באופן כללי, הזמן יכול לנוע ממספר שעות בודדות ועד מספר חודשים. בשלבים הראשוניים של כניסת הסטודנט לעולם האקדמיה וטרם ההיכרות עם הדרישות, בדרך כלל כתיבת העבודה לוקחת זמן ארוך במיוחד.

מטרת העבודה האקדמית

מטרת העבודות האקדמיות היא להכניס את הסטודנט אל עולם התכנים האקדמיים וללמדו להשתמש בספרות המחקרית תוך כדי איסוף חומרים. איסוף זה נעשה על ידי פניית התלמיד אל מקורות המידע המתאימים (ספריה, מאגרים אלקטרוניים, מאמרים מדעיים באינטרנט ועוד). מרבית החומרים הם בשפה האנגלית וחלקם בעברית. על הסטודנט ללמוד את השפה החדשה – השפה המדעית בה מוצג המידע האקדמי. בנוסף, עליו ללמוד לעבוד עם מידע זה, לעבד אותו ולהסיק מסקנות.

מאפיינים של העבודה האקדמית

כאשר כותבים עבודה אקדמית יש צורך להקפיד על שפה דייקנית ומקצועית. כאשר כותבים את הפסקאות, יש להקפיד שנושאים שונים יוצגו בפסקאות שונות. בנוסף, חשוב ליצור זרימה בין הפסקאות באמצעות מילות קישור ורצף לוגי. יש להקפיד מאוד על הצגת מקורות המידע מהם לקוחים הרעיונות בגוף הטקסט ולבסוף ליצור רשימה ביבליוגרפית אשר תכלול את כולם. תמיד לאחר סיום העבודה יש לעבור עליה שוב לפחות פעם אחת לצורך הגהה.

הקשיים בדרך לציון הנכסף

גם במידה שהסטודנט לומד את תבנית הכתיבה המקובלת של העבודות האקדמיות ומצליח להתגבר על סבכי המידע המדעי, הדבר אינו בהכרח מבטיח ציון גבוה. יש צורך לפתח מיומנויות חשיבה כמו יכולת בניית שאלות מחקר מקוריות ויכולת להסיק מסקנות נבונות. כך שמרגע קבלת המשימה ועד הציון יש דרך ארוכה של ספקות ואי וודאות. עד עכשיו צוות המומחים בפקולטה בצע סיוע וליווי אינספור בעבודות אקדמיות מסוגים שונים. לקוחות רבים קיבלו כאן תוצאות ממשיות של ציונים מעולים. אנחנו מציעים להסיר את אי הוודאות על ידי התחייבות לספק עבודה ברמה גבוהה.

המיטב ממאמרים אקדמיים