מחקר אקדמי ניתוח סטטיסטי

מהו מחקר אקדמי

ניתוחים סטטיסטיים הם חלק הכרחי למחקרים כמותיים – מחקרים הבודקים את המשתנים ואת הקשר ביניהם. בעזרת הניתוח הסטטיסטי מתאפשר תהליך הסקת מסקנות בעבודה.

הניתוח הסטטיסטי יכול להדרש לעבודות ברמות שונות במהלך התארים השונים. הוא נדרש למטלות פשוטות בקורסים שונים, לעבודות מחקר סמינריוניות ולעבודות התזה והדוקטורט. יש צורך בניתוח מסוג זה בתארים במקצועות הבריאות, מדעי החברה, כלכלה וניהול, מדעי החיים, לימודים בין תחומיים, כמובן במדעים מדויקים ועוד. למעשה, ברוב התארים קשה להמנע מן הצורך בניתוחים סטטיסטיים.

ללא ניתוח סטטיסטי המבוצע בצורה ראויה ונכונה, עבודות רבות מאבדות מהערך האקדמי שלהן וציון הסטודנטים נפגע.

הקשיים בבצוע ניתוח נתונים סטטיסטיים על ידי הסטודנט

הכרח לבצע נתונים סטטיסטיים מעלה חשש בקרב תלמידים רבים מכמה סיבות. ראשית, לא תמיד הידע המסופק על ידי האקדמיה בקורסים בסיסיים הוא מספיק לצורך בצועים סטטיסטיים מתקדמים להם נדרשים בעבודות הסמינריון או בעבודות לתארים מתקדמים. מעבר לכך, לא פעם החומר בקורסים מועבר בצורה שטחית, מהירה ולא ברורה. הרבה פעמים, המרצים עוברים במהירות על החומר למבחן והתלמידים נותרים בהעדר הכלים התאורטיים המתאימים לצורך בצוע הנתונים. לסיכום, בצוע ניתוחים אלה דורש הבנה סטטיסטית מעמיקה ונסיון לא מועט בתוכנות סטטיסטיות רלוונטיות.

כאשר הסטודנט מנסה לגשת לבצע את העבודה בעצמו, הרבה פעמים מרגיש שאין בידיו את הכלים המתאימים ומבזבז זמן רב על השלמת פערים על ידי חיפוש הסברים במקורות מידע שונים. מעבר לכך שכל התהליך הזה גוזל זמן יקר, הוא גם גורם לתסכול רב.

ניתוח סטטיסטי על ידי המומחים בחברת פקולטה

חברת הפקולטה מציעה לשירותי הסטודנטים את המומחים לניתוח נתונים סטטיסטי. מדובר בבוגרי סטטיסטיקה מצטיינים אשר יספקו ניתוח מקצועי של נתונים באמצעות מגוון תוכנות סטטיסטיקה – SPSS, Access, ניתוח סטטיסטי באמצעות MATLAB  או excel ועוד. לסטטיסטיקאים בחברת הפקולטה יש נסיון עשיר בניתוחי נתונים למגוון עבודות – החל מניתוח סטטיסטי בסיסי לעבודות בהיקף צר לתואר הראשון ועד ניתוחים המשתמשים במבחנים מורכבים לצורך תזות ועבודות דוקטורט.

חברת הפקולטה אף מציעה שירות נרחב יותר בו יתאפשר בצוע של חלק התיאורטי של המחקר (סקירת ספרות, כתיבת מבוא ודיון ובעצם כתיבתה של העבודה המלאה) לצד הניתוחים הסטטיסטיים.

היתרון בבחירת חברת הפקולטה לצורך השירות מסתכם בנסיון רב ותוצאות מוכחות של הסטטיסטיקאים שלנו. בנוסף לגרפים, טבלאות וקבצים, תקבלו גם פירוט דייקני של שלבי העבודה. הניתוח הסטטיסטי יתבצע בצורה מהירה ויעילה תוך כדי הבטחה לשביעות רצונם של הסטודנטים.