סמינריון במשפטים

במהלך התואר הראשון במשפטים הסטודנטים נדרשים לכתיבת סמינריון במשפטים רבות בקורסים שונים. כדי להקל על כתיבת העבודות הללו, מומלץ קודם כל לבחור נושא עליו יש מידע רב ומקורות מהימנים –חקיקה, פסיקה, ספרים מקצועיים או ספרות מקצועית מתחום המשפטים. על העבודות להיות כתובות בשפה אקדמית גבוהה תוך הקפדה על שימוש בגוף שלישי.  העבודות במשפטים יכולות להיות עיוניות או מחקריות. מדובר בסוגים שונים מאוד של עבודות. במידה ומדובר בעבודה עיונית, עליה לכלול תיאוריה וניתוח של אותה התיאוריה תוך הוספת עמדה של הכותב והתייחסות לנושא המוצג. במידה והעבודה היא מחקרית, עליה לכלול נתונים אמפיריים.

סמינריון במשפטים

מטרת העבודות במהלך התואר הראשון היא להעניק לסטודנט את הכלים והידע לצורך כתיבת העבודה המשמעותית במהלך התואר וזו כמובן העבודה הסמינריונית במשפטים. מדובר בעבודה המאפשרת לרכוש נסיון חיוני לכתיבה עתידית של טיעוני משפטים לתיקי התדיינות.

הנחיות לפני הכתיבה של הסמינריון

העבודה הסמינריונית במשפטים אמורה להיות כתובה במתכונת של מאמר ויש מספר שלבים חשובים לצורך כתיבתה. השלב הראשון בכתיבת העבודה הוא בחירת הנושא והתחייבות לנושא הנבחר. מדובר בעצם באחד השלבים הקריטיים מפני שכאן ניתנת הזדמנות לתלמיד לבחור נושא שיעורר בו עניין רב והדבר יכול להקל על השלבים הבאים. לאחר בחירת הנושא יש צורך לגבש את שאלת המחקר ואז לעבור לחיפוש אחר החומרים לעבודה. תמיד מומלץ להעזר בספריית משפטים במוסד לימוד אליו שייכים. ברוב המקרים יהיו מאגרים אלקטרוניים וכך מתאפשר לגשת לרוב החומרים מהבית.

כתיבת הסמינריון

לאחר כל השלבים הקודמים אפשר לעבור אל כתיבת העבודה עצמה תוך כדי הקפדה על ההוראות שניתנו על ידי המרצה. יש צורך לכתוב בשפה מדעית ומקצועית ולא בשפת היומיום. כמו כן, חשוב להבהיר את הדברים בצורה עניינית וברורה. כל פיסקה שנכתבת חייבת להכיל רעיון ובנוסף, בין הפסקאות חייבת להיות זרימה ורצף לוגי. ניתן ואף רצוי להשתמש במילות קישור. בנוסף, חשוב מאוד להקפיד על הצגה של כל מקור בו השתמשנו ורישום קפדני של ביבליוגרפיה בסוף העבודה.

רפראט במשפטים

לאחר שהסתיים שלב כתיבת העבודה, יש להציג רפראט אשר מהווה הצגה של נושא הסמינר בפני הכיתה הנמשכת כעשרים דקות ומלווה בסופו של דבר בדיון של הכיתה הנמשך גם הוא כעשרים דקות. אפשרי להשתמש ככלי עזר במצגת, שאלונים, סקר שיוצג בפני הסטודנטים או כל רעיון מקורי אחר.

שירותי פקולטה בתחום סמינריון במשפטים

העבודות במהלך התואר במשפטים ובמיוחד העבודה הסמינריונית מצריכים זמן, מיומנויות לימוד ויכולת כתיבה גבוהה. במידה וסטודנט רוצה לחסוך את הזמן הרב הנדרש לצורך כתיבת העבודות ולהתמקד בדברים נוספים הכוללים בין היתר מבחנים (לא פשוטים) במשפטים, הוא מוזמן להעביר את נטל המשימה לכותבי הפקולטה וכך להבטיח לעצמו ציון גבוה לא רק במבחן (שכן יתפנה יותר זמן) אלא גם בעבודה אותה יבצעו המצטיינים מתחום המשפטים בחברה שלנו. בנוסף לכך, אנחנו בפקולטה מציעים גם שירות למטלות פשוטות יותר (כמו מצגות או תרגילים ומטלות הניתנים בקורסים השונים במשפטים) ולעבודות מורכבות יותר (כמו כתיבת עבודות לתארים מתקדמים). נשמח לעמוד לשרותכם בצורה אמינה ומקצועית.

סמינריון במשפטים

כתיבת תגובה